Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

İptal ve İade Şartları

Sipariş İptal Taleplerinizi İçin:

Siparişiniz Hazırlık aşamasında ise Eğer ürününüz henüz Kargo yetkililerine teslim edilmediyse, 0544 911 31 53 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak ya da info@ekmelektromarket.com.tr adresine mail göndererek veya iletişim formu doldurarak bildirebilirsiniz. Siparişiniz gün içerisinde iptal edilecektir. Müşteri Hizmetlerimiz Hafta içi Sabah 08.00 ila 16.00 Hafta sonu Cumartesi 10.00 ila 15.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

Ücret İade Süreci:

İade etmek istediğiniz ürünleri size ulaştığı tarihten itibaren 14 iş günü içinde kullanılmamış ve paketi zarar görmemiş şekilde aşağıda belirtilen iadesi mümkün olmayan ürünler hariç parça kablo size özel üretilmiş ürünler gibi ürünler hariç, diğer ürünlerinizi ilgili kargo firması aracılığı ile fatura üzerindeki iade bölümün doldurarak gönderebilirsiniz.

 

İade ürününüz Ekm Elektromarket yetkilileri tarafından incelenerek, iade şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır. İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 7 iş günü içerisinde bankanıza yatırılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 3-7 iş gününü bulabilmektedir.

 

  • Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanmalıdır.
  • Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz gerekmektedir.
  • Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden veya edilerek anlaşmaya bağlı iade faturası kesilmelidir.
  • Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
  • İadeler mutlak orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : Paketli ve ambalajı kapalı olan ürünlerin tamamı )

 

Önemli Not: Kargo ücreti iadesi sipariş iptalinde veya sebepsiz kusursuz veya ürünü beğenmemeniz durumunda kargo gidiş ve dönüş ücret alıcıya aittir.

Kargo ücretsiz ibaresi dahi olsa sipariş iptallerinde veya ürün beğenilmemesi durumunda veya ürünü beğenmediğiniz taktirde kargo ücreti alıcıya ait olacaktır gidiş ve dönüş ücreti kesilecektir.

 İptal Edilen Siparişlerde İade edilen Ürünlerin Bütün Gönderim ve Dönüş Kargo Giderleri Müşteriye Aittir.

Değişim Süreci:

Size ulaşan ve herhangi bir sebepten değiştirmek istediğiniz ürünler için iade talebi oluşturabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünü tarafımıza iade olarak gönderebilir sonrasında değişimini istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Henüz size ulaşmamış siparişlerinizi ise değişiklik yapılamamaktadır. Siparişiniz için iptal talep edip yeni sipariş oluşturmalısınız.

 

Anlaşmalı Kargolar

· Sürat Kargo

Ürün İade Adresi

Çay mah. Şehit Polis Murat Kaya Cad. no:18/A İSKENDERUN / HATAY

Müşteri Hizmetleri

·0544 911 31 53

·info@ekmelektromarket.com.tr

Whatsapp Numaralarımız

·0544 911 31 53

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.